Compact cooler bag suitable for up to 6 cans.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | PP Plastic non woven, 80 g/m2 |
| Length | 20 cm |
| Width | 13 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 38 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | top |
| Print width (mm) | 130 |
| Print height (mm) | 90 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 120 PC |
| Export carton weight | 6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 34 cm x 58 cm x 48 cm |
Product specific attributes
| Main label type | Woven main label |
| Bag capacity | 3.5 |
| Affordable price | Yes |




































