Extra large travel bag with zippered main compartment and front zipper pocket.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | 600D of Polyester |
| Length | 74 cm |
| Width | 34 cm |
| Height | 38 cm |
| Weight | 1030 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 180 |
| Print height (mm) | 160 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 15 PC |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 39 cm x 80 cm x 26 cm |
Product specific attributes
| Type of pocket | Front |
| Carry comfort | Adjustable shoulder straps |
| Main label type | Woven main label |
| Laptop compartment | No |
| With zipper | No |
| Bag capacity | 73 |







