Conference bag with handle, adjustable shoulder strap, buckle closure and several document pockets.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | 600D of Polyester |
| Length | 38 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 28 cm |
| Weight | 350 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 220 |
| Print height (mm) | 150 |
| Print maximum colours | 3 |
Transport packing
| Export carton | 50 PC |
| Export carton weight | 14 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 36 cm x 39 cm x 43 cm |
Product specific attributes
| Type of pocket | Documents |
| Carry comfort | Adjustable shoulder straps |
| Main label type | Woven main label |
| Laptop compartment | No |









