Protect your luggage while traveling with this TSA approved 3 digit lock. If the TSA needs to check your luggage in your absence, they can open it using their own master key, without breaking the lock.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | ABS Plastic, Metal |
| Length | 3 cm |
| Width | 1,5 cm |
| Height | 5,5 cm |
| Weight | 30 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 10 |
| Print height (mm) | 20 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 250 PC |
| Export carton weight | 9 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 19 cm x 46 cm x 23 cm |
Product specific attributes
| Main label type | Woven main label |
| Laptop compartment | No |





