12 coloured pencils in cylindrical wooden pencil-shaped box. Decoration not available on components.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Poplar wood |
| Length | 14,2 cm |
| Weight | 78 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | box |
| Print width (mm) | 12 |
| Print height (mm) | 35 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 192 PC |
| Export carton weight | 15 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 33 cm x 48 cm x 31 cm |
Product specific attributes
| Refill article code | Not applicable |




