Ballpoint pen with click action mechanism.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | FSC certified bamboo |
| Length | 13,5 cm |
| Weight | 8 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 70 |
| Print height (mm) | 6 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 400 PC |
| Export carton weight | 4 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 20 cm x 31 cm x 20 cm |
Product specific attributes
| Writing length | 1000 meter |
| Nib size | 1.0 mm |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Refill article code | 18969322 |
| Affordable price | Yes |





