Ballpoint pen with removable cap.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Beech wood |
| Length | 14,5 cm |
| Weight | 7 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 50 |
| Print height (mm) | 5 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 500 PC |
| Export carton weight | 5 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 17 cm x 32 cm x 27 cm |
Product specific attributes
| Nib size | 1.0 mm |
| ISO 12757-2 | No |
| Refill article code | Not applicable |
| Affordable price | Yes |




