Made from durable and tear resistant non-woven RPET, the 6-can Spectrum recycled cooler bag is suitable for up to 6 cans, and features an easy to carry webbing handle. Volume capacity: 4 litres.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GRS certified recycled polyester |
| Length | 20 cm |
| Width | 13 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 39 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | flap |
| Print width (mm) | 110 |
| Print height (mm) | 85 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 120 PC |
| Export carton weight | 5 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 58 cm x 34 cm x 48 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | Yes |
































