Ballpoint pen with twist action mechanism.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Bamboo |
| Length | 13,8 cm |
| Weight | 18 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 40 |
| Print height (mm) | 6 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 400 PC |
| Export carton weight | 9 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 36 cm x 42 cm x 17 cm |
Product specific attributes
| Nib size | 1.0 mm |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Twist |
| Refill article code | Not applicable |



