Designed for convenience and practicality, this lightweight yet durable tote bag adapts to your needs by folding neatly into a compact pouch with a webbing loop to hang or carry around easily, making it perfect for busy days, spontaneous shopping trips, or as a backup bag. Featuring a zipped main spacious compartment, a zipped front pocket, and two long handles made of quality smooth webbing material. Made of PVC free recycled polyester. Volume capacity: 16 litres.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GRS certified recycled polyester |
| Length | 48 cm |
| Width | 12 cm |
| Height | 37 cm |
| Weight | 112 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | DTF Transfer |
| Default print location | |
| Print width (mm) | 90 |
| Print height (mm) | 90 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 100 PC |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 40 cm x 50 cm x 36 cm |


























