Clear heart-shaped keychain with metal split keyring. The metal looped ring offers a flat profile which is ideal for mailings. Print insert dimensions: 5,8 cm x 5,0 cm.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GPPS Plastic, Paper |
| Length | 6,9 cm |
| Width | 4,6 cm |
| Height | 0,6 cm |
| Weight | 20 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho full colour |
| Default print location | both sides |
| Print width (mm) | 59 |
| Print height (mm) | 56 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 1000 PC |
| Export carton weight | 18 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 45 cm x 31 cm x 33 cm |
Product specific attributes
| Bluetooth | No |



