Clear L4 keychain with metal split keyring. The metal looped ring offers a flat profile which is ideal for mailings. Print insert dimensions: 7 cm x 4,5 cm.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GPPS Plastic, Paper |
| Length | 9,6 cm |
| Width | 5,5 cm |
| Height | 0,6 cm |
| Weight | 25 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | both sides |
| Print width (mm) | 70 |
| Print height (mm) | 45 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 700 PC |
| Export carton weight | 18 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 45,7 cm x 30,5 cm x 25,4 cm |
Product specific attributes
| Bluetooth | No |




