This extra soft plush blanket is perfect to cuddle up with. Presented in a Seasons gift pouch. Exclusive design.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Polar fleece, 240 g/m2 |
| Length | 125 cm |
| Width | 150 cm |
| Weight | 500 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Embroidery |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 134 |
| Print height (mm) | 134 |
| Print maximum colours | 12 |
Transport packing
| Export carton | 24 PC |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 38 cm x 62 cm x 50 cm |
Product specific attributes
| Main label type | Woven main label |





























