One side with diamant pattern, the other side is kept plain for decoration. Glove opening is 13 cm.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Polyester |
| Length | 26 cm |
| Width | 16 cm |
| Height | 2 cm |
| Weight | 53 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Transfer |
| Default print location | top |
| Print width (mm) | 90 |
| Print height (mm) | 70 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 100 PC |
| Export carton weight | 6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 27 cm x 40 cm x 50 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | No |









