The Xtorm water resistant travel tag lets you keep track of your valuables effortlessly, such as suitcase, wallet, or keys. Simply link the tag to your phone or tablet using the Apple Find My or Google Find My Device app to see the location of your belongings at a glance. With its compact design, IP64 rated water resistant sleeve, and replaceable battery, the travel tag makes it easy to stay organised.
General information
| Brand | Xtorm |
| Material | ABS Plastic |
| Length | 4,4 cm |
| Width | 4,4 cm |
| Height | 1,1 cm |
| Weight | 27 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | back |
| Print diameter (mm) | 18 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 200 PC |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 38 cm x 44 cm x 32 cm |




















