Functional 15.4″ laptop bag with padded laptop compartment and adjustable shoulder straps.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | 600D of Polyester |
| Length | 40 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 30 cm |
| Weight | 325 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 100 |
| Print height (mm) | 130 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 24 PC |
| Export carton weight | 8 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 36 cm x 48 cm x 36 cm |
Product specific attributes
| Laptop pocket dimension | 15 inch |
| Carry comfort | Padded shoulder straps , Adjustable shoulder straps |
| Main label type | Woven main label |
| Laptop compartment | No |
| With zipper | No |







