Foldable cooler bag with zipped main compartment and zipper front pocket. Adjustable shoulder strap. The cooler bag can be folded flat due to the hook & loop on front pocket. Accessories not included.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | 600D of Polyester |
| Length | 23 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 25 cm |
| Weight | 195 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 70 |
| Print height (mm) | 100 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 20 PC |
| Export carton weight | 6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 31 cm x 50 cm x 43 cm |
Product specific attributes
| Carry comfort | Adjustable shoulder straps |
| Main label type | Woven main label |
| Laptop compartment | No |
| With zipper | No |
| Bag capacity | 11.5 |

























