The Tundra cooler bag features a zipped top compartment as well as a spacious main compartment, and adjustable shoulder straps. Made from PEVA lining and GRS certified recycled polyester. Volume capacity: 13 litres.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GRS certified recycled polyester |
| Length | 30 cm |
| Width | 20 cm |
| Height | 25 cm |
| Weight | 335 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Transfer |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 130 |
| Print height (mm) | 80 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 20 PC |
| Export carton weight | 8 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 47 cm x 49 cm x 30 cm |




















