Pizza set made of acacia wood. The set includes a pizza serving board with 6 grooves to slice and portion, and a pizza cutter.
General information
| Brand | Seasons |
| Material | Acacia wood |
| Length | 47,2 cm |
| Width | 35,2 cm |
| Height | 1,5 cm |
| Weight | 99 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | handle |
| Print width (mm) | 80 |
| Print height (mm) | 25 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 10 PC |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 27 cm x 46 cm x 37 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | No |







