Coaster offerering stunning colour reproduction on a low profile non-slip base. Made with 100% in-house recycled plastics.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Laminated paper, Recycled paper |
| Length | 0,2 cm |
| Weight | 15 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Mat paper products |
| Default print location | top |
| Print diameter (mm) | 95 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 1000 PC |
| Export carton weight | 20 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |





