5-in-1 recycled PET light-up logo charging and data transfer cable with squared plastic casing. The light-up logo is visible on both sides. Features 3 connectors (type-C, Micro USB, iPhone) and a dual USB connector for universal use. The cable allows data transfer on each of the tips and for any type of device (USB-C + Lightning + Micro USB). Delivered in a TPU pouch with a kraft paper card. Cable length: 1 metre. Includes 3 year warranty.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | Recycled ABS Plastic, Recycled PET Plastic |
| Length | 100 cm |
| Width | 2,6 cm |
| Height | 1,3 cm |
| Weight | 35 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 16 |
| Print height (mm) | 18 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 200 PC |
| Export carton weight | 10 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 32 cm x 32 cm x 51 cm |
Product specific attributes
| Data transfer | Yes |
| Wireless | No |





