Light-up logo charging cable with rubber and metal finish fitted with three connectors (Type-C, Android, iPhone). Up to three devices can be charged simultaneously. Length of cables (including plugs): 10 cm. Recycled PET plastic cable and packaging is made of recycled paper and recycled plastic.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | Recycled PET Plastic, Metal, Rubber |
| Length | 16 cm |
| Width | 2,6 cm |
| Weight | 25 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 18 |
| Print height (mm) | 16 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 200 PC |
| Export carton weight | 8 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 30 cm x 23 cm x 50 cm |
Product specific attributes
| Quick charge | Yes |
| Output charging cable | 3A |
| Light-up logo | Yes |


























