3-in-1 recycled PET light-up logo extended charging cable with round bamboo casing. The light-up logo is visible on both sides. Features 3 connectors (type C, micro USB, iPhone) and a dual USB connector for universal use. Delivered in a TPU pouch with a kraft paper card. Cable length: 1 metre. Includes 3 year warranty.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | Recycled ABS Plastic, Bamboo, Recycled PET Plastic |
| Length | 100 cm |
| Height | 1,1 cm |
| Weight | 35 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 20 |
| Print height (mm) | 18 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 200 PC |
| Export carton weight | 10 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 30 cm x 30 cm x 50 cm |
Product specific attributes
| Quick charge | No |
| Output charging cable | 2A |
| Light-up logo | Yes |
| Wireless | No |









