Solid plastic coaster with a bevelled edge. EN12875-1 compliant and dishwasher safe.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GPPS Plastic |
| Height | 0,3 cm |
| Weight | 23 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | top |
| Print diameter (mm) | 87 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 500 PC |
| Export carton weight | 15 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 45,7 cm x 30,5 cm x 25,4 cm |












