Solid recycled plastic ruler with markings available in both inches and centimetres.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled HIPS Plastic |
| Length | 31,2 cm |
| Width | 4,2 cm |
| Height | 0,3 cm |
| Weight | 32 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 300 |
| Print height (mm) | 19 |
| Print maximum colours | 2 |
Transport packing
| Export carton | 500 PC |
| Export carton weight | 17 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |






