Wireless Bluetooth® earbuds that establishes a high-quality connection with the paired device. These earbuds have 5-6 hours of autonomy, and can be fully charged in 1.5 hours. Bluetooth® version 5.0 with a connection distance of up to 10 meters.
General information
| Brand | Prixton |
| Material | ABS Plastic |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 3,5 cm |
| Weight | 56 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 30 |
| Print height (mm) | 6 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 40 PC |
| Export carton weight | 3 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 30 cm x 35 cm x 20 cm |











