6 coloured pencils in cardboard cylinder box with sharpener in plastic lid. Decoration not available on components.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper |
| Length | 10,4 cm |
| Weight | 27 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | box |
| Print width (mm) | 12 |
| Print height (mm) | 50 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 400 PC |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 29 cm x 30 cm x 48 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | Yes |








