A combined fork and spook with serrated cutting edge. Contains Biomaster antimicrobial technology which provides protection against the growth of harmful micro-organisms on the surface of the item. This is effective for the lifetime of the product. Made in the UK. EN12875-1 compliant and dishwasher safe.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Antibacterial additive HIPS Plastic |
| Length | 17,2 cm |
| Width | 3,7 cm |
| Height | 0,3 cm |
| Weight | 10 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 45 |
| Print height (mm) | 8 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 500 PC |
| Export carton weight | 5 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 15 cm |






