5-piece BBQ set with a shovel (29 x 7 cm), fork (29 x 1.7 cm), knife (29 x 2.4 cm), cutting board (19 x 13 x 1.1 cm), and a glove (25 x 16 cm).
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Nylon, Stainless Steel, Wood |
| Length | 33 cm |
| Width | 15 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 510 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | pouch |
| Print width (mm) | 140 |
| Print height (mm) | 50 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 18 PC |
| Export carton weight | 11 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 34 cm x 23 cm x 46 cm |
Product specific attributes
| Microwave safe | No |
| Affordable price | No |









