The Desk-Mate® A5 hard cover undated diary with 80 g/m2 paper offers flexibility and personalisation in a convenient, portable size. With no pre-printed dates, you can start planning anytime, customising each page to fit your schedule. Perfect for jotting down daily thoughts, goals, or appointments at your own pace, this A5 diary is ideal for those seeking a timeless and adaptable way to stay organised. Diary template designs available in English, French, German, Spanish, Italian, Polish and Dutch.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | FSC certified paper, Nylon |
| Length | 21 cm |
| Width | 14,8 cm |
| Height | 0,85 cm |
| Weight | 158 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 154 |
| Print height (mm) | 215 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 50 PC |
| Export carton (Length x Width x Height) | 45 cm x 31 cm x 25 cm |










