For a subtly different take on black, this exclusively designed pair of ballpoint and rollerball pens is finished in printed carbon fiber. Including quality protective pouch, packed in ”LUXE” gift box.
General information
| Brand | Luxe |
| Material | Metal |
| Length | 18 cm |
| Width | 11,5 cm |
| Height | 2,8 cm |
| Weight | 189 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | ballpoint pen |
| Print width (mm) | 40 |
| Print height (mm) | 6 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 60 PC |
| Export carton weight | 14 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 39 cm x 37 cm x 34 cm |
Product specific attributes
| Refill article code | 19666023 Black / 19666026 Blue only for BP |












