Stay cool with this sturdy iron-framed beach umbrella. Featuring a 98 cm pole and reinforced tips, it ensures stability in coastal breezes. Lightweight and easy to set up, and it includes a storage pouch making it effortless to carry and store. Perfect for the beach, picnics, and outdoor relaxation.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Polyester |
| Height | 100 cm |
| Weight | 1000 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | 1st panel |
| Print width (mm) | 300 |
| Print height (mm) | 130 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 12 PC |
| Export carton weight | 14 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 25 cm x 110 cm x 14 cm |
































