Includes 80 sheets (80g/m2) blank paper, and a black or white wire. Available in 3 sizes, A4, A5 and A6. Full colour decoration available on the cover and on each sheet, front- and back side.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper, 80 g/m2, Nylon |
| Length | 21 cm |
| Width | 14,8 cm |
| Height | 0,85 cm |
| Weight | 158 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | Sheets |
| Print width (mm) | 148 |
| Print height (mm) | 210 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 50 PC |
| Export carton weight | 5,6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 45 cm x 31 cm x 25 cm |
Product specific attributes
| Number of sheets | 80 |













