White circle-shaped keychain with metal split keyring. The metal looped ring offers a flat profile which is ideal for mailings.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled HIPS Plastic |
| Length | 5 cm |
| Width | 5 cm |
| Height | 0,6 cm |
| Weight | 6,3 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | front |
| Print diameter (mm) | 50 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 600 PC |
| Export carton weight | 4,3 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 15 cm |




