Lorry shaped solid recycled plastic ruler with markings available in inches or centimetres.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled HIPS Plastic |
| Length | 19,8 cm |
| Width | 5,5 cm |
| Height | 0,3 cm |
| Weight | 28 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 196 |
| Print height (mm) | 52 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 400 PC |
| Export carton weight | 9,6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 32 cm x 26 cm x 17 cm |






