Make a statement with these speech bubble shaped Sticky-Mate® sticky notes. Contains 50 sheets of recycled 80 g/m2 paper. Full colour print available on each sheet.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled paper |
| Length | 6,7 cm |
| Width | 6,5 cm |
| Height | 0,5 cm |
| Weight | 14,5 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Web offset |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 67 |
| Print height (mm) | 65 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 600 PC |
| Export carton weight | 21 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 40 cm x 23 cm x 42 cm |







