Sticky-Mate® sticky notes with self-adhesive 80 g/m2 paper in a choice of colours. Full colour print available to each sheet. Available in 3 sizes (25/50/100 sheets).
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper, 80 g/m2 |
| Length | 7,5 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 0,25 cm |
| Weight | 17 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Web offset |
| Default print location | Sheets (Landscape glue top) |
| Print width (mm) | 100 |
| Print height (mm) | 75 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 1200 PC |
| Export carton weight | 21 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 40 cm x 23 cm x 42 cm |








