15W wireless charger made of rubber and bamboo with antibacterial treatment and light-up logo. Type C input. Delivered in a black gift box made of recycled kraft paper including a recycled PET plastic cable. Patent EUROPE EUIPO.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | Wood, ABS Plastic |
| Length | 7 cm |
| Width | 7,8 cm |
| Height | 14 cm |
| Weight | 119 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 42 |
| Print height (mm) | 65 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 100 PC |
| Export carton weight | 24 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 49 cm x 56 cm x 39 cm |





