10.000 mAh wireless rubber power bank with antibacterial treatment and light-up logo. The device lights up for 30 seconds when it’s touched, or when it’s being recharged. 3-in-1 (Type-C, Android, iPhone) recycled PET plastic cable. Capacity: 10.000 mAh. Input: 5V/2.4A (micro). Output: 5V/2.4A (USB). Wireless output: 5V/2A max. Frequency: 110kHz-205kHz. Delivered with a gift box made out of recycled paper.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | ABS Plastic, Rubber, Recycled PET Plastic |
| Length | 14,5 cm |
| Width | 7,2 cm |
| Height | 1,7 cm |
| Weight | 223 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 75 |
| Print height (mm) | 40 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 50 PC |
| Export carton weight | 18 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 25 cm x 37 cm x 55 cm |






