5-in-1 data transfer charging cable with rubber and metal finish and double light-up logo. This cable is made from 100% recycled ABS plastic and rPET from recycled bottles, making it a more sustainable choice. Compatible with Apple CarPlay and Android Auto. Thanks to its dual USB-A + USB-C output, the cable is compatible with the latest computers on the market (USB-C). Delivered in a biodegradable TPU pouch and a paper card. Cable length: 1 metre.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | Recycled PET Plastic, Recycled ABS Plastic, Aluminium |
| Length | 100 cm |
| Width | 2,6 cm |
| Height | 1,2 cm |
| Weight | 35 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 16 |
| Print height (mm) | 18 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 400 PC |
| Export carton weight | 20 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 44 cm x 61 cm x 33 cm |







