Light-up logo charging cable with rubber and metal finish fitted with three connectors (Type-C, Android, iPhone). Up to three devices can be charged simultaneously. Length of cables (including plugs): 10 cm. Total cable length: 1 metre. Recycled PET plastic cable and packaging is made of recycled paper and recycled plastic.
General information
| Brand | SCX.design |
| Material | Recycled ABS Plastic, Recycled PET Plastic |
| Length | 100 cm |
| Width | 3 cm |
| Height | 1,2 cm |
| Weight | 30 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 18 |
| Print height (mm) | 18 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 200 PC |
| Export carton weight | 11 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 32 cm x 32 cm x 51 cm |
Product specific attributes
| Quick charge | Yes |
| Output charging cable | 2A |
| Light-up logo | Yes |















