Wireless massage gun that can be used for both fitness as well as physical therapy. It can be used to warm up before exercise, recover from low-intensity workouts, relieve pain after high-intensity workouts, or to prevent injuries. It includes 4 heads to perform different massages on each part of the body. In addition, it has 5 different speed settings to fit all needs. Motor power: 50 W. Resistance: 2700 rpm. Battery 2000mAh / 12V. Charging time 4-5 hours. Autonomy 4-5 hours. Noise level < 60dB.
General information
| Brand | Prixton |
| Material | ABS Plastic |
| Length | 16,3 cm |
| Width | 6,3 cm |
| Height | 22,5 cm |
| Weight | 1100 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 80 |
| Print height (mm) | 8 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 10 PC |
| Export carton weight | 15 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 42 cm x 32 cm x 55 cm |










