Humidifier that diffuses aromas for home, work or for exercise. Timer with 1/3/6 hour options. LED night light included. Wired. Humidifies large rooms. AC100-240V DC24V/0.5A.
General information
| Brand | Prixton |
| Material | 50% Plastic and 50% Metal |
| Length | 15 cm |
| Width | 16,5 cm |
| Height | 16,6 cm |
| Weight | 500 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 25 |
| Print height (mm) | 10 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 18 PC |
| Export carton weight | 10 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 36 cm x 53 cm x 50 cm |
Product specific attributes
| Bluetooth | No |
| Qi wireless | No |
| Wireless | No |
| Battery operated | No |



















