Portrait card holder made from recycled plastic. Ideal for exhibitions, workplaces, and networking events. Suitable for standard business card and credit card sized passes. Due to the nature of recycled plastic, colour shades may vary slightly, and there may be specks of colour. Made in the UK.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled PP Plastic |
| Length | 9 cm |
| Width | 6,5 cm |
| Height | 0,4 cm |
| Weight | 6 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 15 |
| Print height (mm) | 40 |
| Print maximum colours | 3 |
Transport packing
| Export carton | 800 PC |
| Export carton weight | 4,7 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 31 cm |

















