Jotter stands as an authentic design icon of the last 60 years. With covetable colours and a distinctive shape Jotter remains Parker’s most popular pen, recognizable down to its signature click. Incl. Parker gift box. Delivered with pencil refill (0.5mm nib). Built-in eraser under the push-button cap. Exclusive design.
General information
| Brand | Parker |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 12,9 cm |
| Weight | 14 grams |
| Country of origin | FRANCE |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | cap |
| Print width (mm) | 30 |
| Print height (mm) | 6 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 50 PC |
| Export carton weight | 4 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 28 cm x 19 cm x 33 cm |
Product specific attributes
| Mechanism | Click |
| Qi wireless | No |






