The Nanna ballpoint pen with rose gold finish has a barrel made of recycled aluminium with a touch stylus made of silicone. Recycled aluminium reduces the amount of waste in landfills and helps to conserve natural resources aiming to reduce greenhouse emissions. Ink colour: Blue. Writing length: 800 metres. Nib size: 1.0 mm.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled Aluminium |
| Length | 14,4 cm |
| Weight | 17,7 grams |
| Country of origin | PRC |
Transport packing
| Export carton | 500 PC |
| Export carton weight | 10 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 32 cm x 27 cm x 18 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | Yes |






































