Hard hat shaped keychain made from recycled plastic with a metal split keyring. Ideal for construction or safety organisations and campaigns. Due to the nature of recycled plastic, colour shades may vary slightly, and there may be specks of colour. Made in the UK.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled HIPS Plastic, Metal |
| Length | 3,9 cm |
| Width | 3,5 cm |
| Height | 2,1 cm |
| Weight | 8 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 10 |
| Print height (mm) | 10 |
| Print maximum colours | 2 |
Transport packing
| Export carton | 500 PC |
| Export carton weight | 5,6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 15 cm |
















