Bring fun, excitement, and a dash of suspense to any gathering with the Jumble wooden toppling tower game! Perfect for family game nights, parties, or a relaxed day with friends, this classic wooden block-stacking game challenges players to take turns pulling out blocks and stacking them on top without letting the tower tumble. Delivered with a cotton pouch.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Pine wood |
| Length | 24 cm |
| Width | 13 cm |
| Weight | 255 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | DTF Transfer |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 70 |
| Print height (mm) | 150 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 50 PC |
| Export carton weight | 15 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 31 cm x 37 cm x 32 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | Yes |







