Single ceramic salt or pepper mill with acacia wood outer layer. The smooth turning mechanism and ergonomically shaped body ensure comfortable grinding.
General information
| Brand | Seasons |
| Material | Acacia wood |
| Height | 21,3 cm |
| Weight | 245 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 10 |
| Print height (mm) | 70 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 36 PC |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 39 cm x 39 cm x 25 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | No |






