Experience comfort and clarity in every listening session with the Dofida wired Type-C earbuds, delivered in a stylish storage box made from recycled plastic.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled ABS Plastic |
| Length | 7,1 cm |
| Width | 7,2 cm |
| Height | 1,9 cm |
| Weight | 44 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | box |
| Print width (mm) | 64 |
| Print height (mm) | 64 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 250 PC |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 57 cm x 38 cm x 18 cm |
Product specific attributes
| Affordable price | Yes |














